Pomoc behawioralna

Spotkanie Terapeutyczne

Spotkania przeznaczone są głównie dla właścicieli, których psy nie radzą sobie w naszym trudnym świecie i prezentują kłopotliwe zachowania, na przykład: ciągnięcie na smyczy, nadaktywność, lękliwość, nadmierne szczekanie, atakowanie innych psów i ludzi, problemy separacyjne, niszczenie rzeczy i wiele, wiele innych. Co może być przyczyną? Bardzo wiele rzeczy! Może strach? Może brak zrozumienia lub niezaspokojone potrzeby i nuda? A może po prostu niechcący sami go tego nauczyliśmy? Najważniejsze są zawsze emocje, z którymi pies nie daje sobie rady, a prezentowane zachowania są próbą wyjścia z sytuacji. Właścicielom ciężko jest ocenić, co może je powodować i jak można psu pomóc, ponieważ często nie znają jego subtelnego języka lub nie biorą pod uwagę zupełnie innego postrzegania otaczającego świata.

Program terapii jest indywidualny, opracowywany na podstawie szczegółowego wywiadu i oceny emocji zgodnie z modelem oceny zachowania EMRA. Na podstawie wiedzy zebranej podczas wywiadu pomagam właścicielom zrozumieć, co siedzi w psie, dlaczego zachowuje się tak, a nie inaczej oraz wspólnie pomóc mu lepiej sobie poradzić.

Jak przygotować się do wizyty? Pierwszym krokiem jest wykonanie telefonu i umówienie się na konkretny termin. Trzeba się zrelaksować i zarezerwować 2-3 godziny na spotkanie. Można nagrać niepokojące zachowanie i zastanowić się, spisać na karteczce, tematy do omówienia. Wizyta ma miejsce w naturalnym środowisku pieska i w miejscach występowania zachowania, nad którym będziemy pracować. Po wizycie wysyłam maila z podsumowaniem i opisem ćwiczeń do wykonania. Podczas pracy z psem dobrze jest nagrywać filmiki i zadawać dużo pytań. Zawsze zachęcam do stałego kontaktu i chętnie pomagam rozwiązać nawet najmniejsze dylematy.

Pogadanka informacyjna

Z wykształcenia jestem również lekarzem, dlatego wolę zapobiegać, niż leczyć 🙂 Z tego powodu zachęcam wszystkich właścicieli szczeniąt i psów dorosłych do spotkania, na których pomogę socjalizować i zrozumieć psiaka, jego potrzeby i ułożyć relacje tak, żeby uniknąć potrzeby leczenia problemów behawioralnych.